Menu główne:

ZPU Maran S-ka z o.o.


Idź do treści

Systemy bezprzewodowe

Oferta

Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu i zakładaniu bezprzewodowych systemów zdalnego sterowania oraz sygnalizacji dla szerokiej gamy urządzeń.

W 1994 roku, jako pierwsza firma w Polsce, opracowaliśmy i wdrożyliśmy na skalę przemysłową własny system zdalnego sterowania suwnicami na podczerwień: ZDSUW-1. System ewoluował, w roku 1999 zastąpił go układ ZDSR-3, który pracował w paśmie fal radiowych. Zalety systemów sterowania radiowego dźwignicami czynią je niezwykle porządanymi w zakładach przemysłowych.

Przy sterowaniu radiowym, operator może dowolnie wybrać miejsce obsługi tak, aby mieć jak najlepszy pogląd na działanie urządzenia dźwigowego. Urządzenie sterujące najczęściej zbudowane jest w formie pilota, z dwoma przyciskami kierunkowymi dla każdego z mechanizmów. Dla szczególnie wymagających aplikacji stosuje się sterowniki joystick-owe, o 4 lub 5 programowalnych stopniach prędkości.

Przez ostatnie 15 lat nasza firma wykonała około 300 modernizacji urządzeń dźwigowych na systemy zdalnego sterowania. Oferujemy układy do wszystkich typów dźwignic i podnośników. Oferowane przez nas systemy sterowania spełniają wymagania UDT dla urządzeń dźwignicowych i podnośników.

Oprócz systemów zdalnego sterowania nasza firma oferuje systemy bezprzewodowej transmisji stanów awaryjnych i kontrolnych, pozwalających n.p. na sygnalizację obecności haka suwnicy nad strefą niebezpieczną. Układ sygnalizacji może wykorzystywać sygnały akustyczne i wizualne oraz zdalnie uniemożliwiać dalszy ruch suwnicy w strefach zagrożenia, bądź stopniowo zmniejszać prędkości mechanizmów.

Strona główna | Oferta | Usługi | O firmie | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego